רוני גודר  |  מנחת הסדנה

 

מלווה תהליכי התפתחות אישית, החלמה והגשמה.

את דרכי המקצועית התחלתי בלימודי תואר במשפטים בהתאם לציפיות הסביבה והחברה, שטעיתי לחשוב שהיו אלה שאיפותיי שלי. באותן שנים היתה לי גם זוגיות ארוכה ואהבה גדולה אבל לא הייתי מאושרת.  קול פנימי חזק סיפר לי שהחיים יכולים להיות שמחים ומספקים הרבה יותר. מערכת היחסים הסתיימה וגם את התואר סיימתי ויצאתי לחפש את דרכי.

לא ידעתי מאיפה להתחיל ולא היה לי מושג איך המסע הזה הולך להסתיים אבל צעדתי בדרך והיא לימדה אותי להקשיב לעצמי ולזהות את הקולות הפנימיים שבתוכי.

במהלך שני עשורים ניסיתי כמעט כל שיטת טיפול ואימון שדרכי נתקלה בה - החל מפסיכולוגיה מערבית, דרך שיטת גרינברג ועד רייקי, תטא הילינג, ריברסינג, מדיטציות אושו ועוד. מכל התנסות אספתי לתוכי מתנה להמשך הדרך אבל אף אחד מהכלים, השיטות והטיפולים שעברתי לא השאיר חותם עמוק מספיק. לא שינה את הדברים המהותיים שהיו צריכים להשתנות כדי שארגיש שנעים לי בתוכי.

השנים עברו ושמתי לב שגם בנושא הזוגיות, למרות כל העבודה העצמית, הדרך לא מסתדרת. אני נכנסת שוב ושוב למערכות יחסים שלא טובות לי, שאני מוצאת את עצמי נובלת בתוכן או מחפשת את הדרך החוצה מהן. 

שמתי לב שאני לא באמת מאפשרת לעצמי להרגיש, לא באמת מאפשרת לעצמי להתאהב וגם לא להרגיש נאהבת. משהו עוצר אותי ואני לא מזהה מהו.

 

השינוי הגדול התרחש כשחברה הזמינה אותי להצטרף אליה להרצאה של זן מאסטר ישראלי וכיוון שזן מאסטר ישראלי זה לא דבר נפוץ במיוחד, זה מאוד סיקרן אותי והלכתי איתה.

לימים אותו זן מאסטר, ניסים אמון, הפך למורי היקר מאוד והטרילותרפיה שהוא פיתח ונחשפתי אליה לראשונה באותה הרצאה, הפכה להיות שפה שנייה עבורי ודרך חיים.

קלישאתי ככל שזה יישמע, בטרילותרפיה מצאתי בית. בפשטות, בקלילות וללא מאמץ מיוחד, הדברים התחילו להשתנות והשינוי היה מקצה לקצה. לאט לאט הפסקתי להסתפק בלהיות "ליד" והתחלתי לייצר לעצמי את ה"בדיוק". בתחום המקצועי, במערכות היחסים עם הקרובים אליי וגם בזוגיות.

 

היום אני נמצאת בזוגיות נהדרת, כזאת שפעם הייתי בורחת ממנה בגלל מיליון סיבות שהיום אני יודעת לקרוא להן פשוט "פחדים". יש לנו שני ילדים מקסימים ונהדרים שאני גאה להיות אמא שלהם, מה שעבורי אינו מובן מאליו כלל.  

אני מתרגשת ומודה על הזכות להעביר הלאה כלים שבדקתי על עצמי (ואם להודות על האמת אז גם על כל הסובבים אותי, קרובים ורחוקים). כלים שהוכשרתי והוסמכתי להעביר אותם הלאה ואני מאמינה בכל ליבי ביכולתם לחולל שינוי משמעותי ורואה את השינוי הזה מתרחש  לנגד עיניי מדי יום בקליניקה שלי.

 

סדנת החופש לאהוב היא סוג של הגשמת חלום בעצם. היא מאפשרת לי להפגיש יחד ולתת כלים מדהימים לקבוצת נשים וגברים שכולם שותפים לאותה הכמיהה, כמיהה שהיתה לי שנים רבות ולא ידעתי איך לתת לה מענה. 

היום יש לי ניסיון רב והבנה עמוקה של עוצמות ומורכבות התהליך לעבר לב פתוח לאהבה, ובתוכי חיה ידיעה ברורה ונוכחת לגבי כמה שזה שווה להשקיע בחלק הזה של החיים. להתעקש לחזור הביתה אל ידיים מחבקות ולב אוהב.  

לאורך השנים האחרונות זכיתי ללוות רבים בדרך לזוגיות טובה והיום אנו מזמינות אתכם לעשות זאת איתנו בקבוצה. בתנאים עוטפים ובסביבה של אנשים שכולם חולקים את אותה השאיפה - לפתוח את הדלת לאהבה.

2019-12-13 14.29.00.jpg

דלית רחמים  |  מפיקת הסדנה

 

לפני שבע שנים הייתי אדם אחר לגמרי.

עבדתי כמפיקת סרטי קולנוע ישראלים והייתי מאוהבת עד מעל הראש בגבר שחשבתי שהוא ה"אחד" שלי. כביכול, חיים מאושרים ומלאים, קריירה פורחת וזוגיות שבעיניי, בזמנו לפחות, הייתה מאוד מוצלחת.

עם זאת, משהו קטן כל הזמן אמר לי שזה לא בדיוק מה שאני צריכה, אבל לא ידעתי להגיד מה כן אז הדחקתי ונשארתי.... ונשארתי... ונשארתי. מתוך הפחד שהוא יעזוב והרצון להתאים את עצמי אליו, העלמתי עין מהמון צרכים בסיסיים שהיו לי כמו הצורך בהערכה, במגע חם, בתקשורת פתוחה וקרובה, בוודאות ויציבות בקשר ואפילו בצרכים שהיו לי במיניות. באמת ובתמים חשבתי שעם המון השקעה מצידי, עם האהבה הגדולה, הסבלנות וההכלה שלי אותו אני אוכל לשנות את המצב, אני אוכל לגרום לשנינו להיות מאושרים. וכך, פשוט הקטנתי וביטלתי את עצמי עוד ועוד למולו עד שעם הזמן הידיעה הקטנה הזו שהייתה שמשהו פה לא נכון התחילה לגדול והיא החלה להכיל את כל המחשבות והרגשות שלי והחיים שלי הפכו לסבל מודחק. 

לקח לי המון זמן והמון אומץ לעזוב את הזוגיות ה"מושלמת" שהייתה לי ולהיכנס לתקופה שבדיעבד אני יכולה להגדיר כתקופה הקשה והטובה ביותר בחיי.

תמיד הייתי סקרנית לדעת יותר, לשאול שאלות, ללמוד את העולם ובעיקר את עצמי. אחרי הפרידה הכואבת, הצורך הזה התעצם אפילו יותר. רציתי לעצור הכל, ללמוד ולחקור פנימה. להבין מה מניע אותי ואת בחירותיי, מה הדפוסים שלי, מה מעכב אותי, על מה אני מוכנה להתגמש בזוגיות ועל מה לא מוכנה להתפשר, למה אני בוחרת שוב ושוב מערכות יחסים שאני לא מקבלת בהן את מה שאני כבר יודעת שאני צריכה ומגיע לי לקבל ועוד ועוד שאלות שהראש שלי לא הפסיק לשאול. שם התחיל תהליך של כמה שנים בהן למדתי מחדש את עצמי, בדגש על עצמי בתוך זוגיות.

 

הלכתי למספר תהליכי אימון אצל מאמנים שונים, מה שגם הוביל אותי בסופו של דבר ללימודי אימון במכון אדלר שהיו מאתגרים וממלאים ואפשרו לי לטפל באנשים אחרים ולהעביר אותם תהליכים משמעותיים בחייהם. במקביל הלכתי לסדנאות רבות בשיטות טיפול שונות על מנת להכיר ולטעום קצת מכל דבר. נהנתי ולמדתי מהכל, אבל משהו לא הספיק לי. הרגשתי שאני מכירה את עצמי טוב יותר אבל חסר לי עוד ולא ידעתי בדיוק מה.

ואז הגעתי לטרילותרפיה והחיבור היה מיידי. הבנתי שבשיטה הזו אני יכולה להבין ולסדר את התשובות שהראש שלי ביקש לדעת אבל לתת מקום גם לצרכים והרצונות של הרגש שלי וכל מה שהדחקתי שם. ומעל שני אלה – התעורר אצלי האמצע שהיה רדום כל החיים, והתחיל להוביל אותי. לאט לאט כל הבלבול והתסכול נעלמו והכל נהיה פשוט, בהיר וברור. שיעורי הזוגיות בלימודי הטרילותרפיה היו עבורי פורצי דרך שכל מה שלמדתי לפני הרגיש כמו הכנה לדבר האמיתי. הבנתי את המשמעות שיש לטרילותרפיה בחיי ועלה בי רצון עז לשתף את הסובבים לי כדי להעביר את כל הטוב הזה הלאה.  

ברמה האישית, סדנת החופש לאהוב היא הדרך הפרטית שלי לעשות טוב לעולם, לתת מעצמי הלאה ולאפשר לכמה שיותר אנשים לחוות את אותה פריצת דרך שעברתי אני.